+ 420 734 428 555
Volejte po-pá 9:00-17:00
 • Bambusový kartáček na zuby je nejen ekologický

  V dnešní době hraje otázka udržitelnosti a ekologie velký význam v lidských životech. Dlouho jsme přírodu ohrožovali svým nezodpovědným chováním a jen si z ní brali. Nyní je nejvyšší čas, abychom se k životnímu prostředí chovali s respektem. Pod to lze zařadit i výměnu plastových nástrojů k zubní hygieně za ekologičtější variantu – bambusový kartáček.…

  Autor: Jan Zámečník  |   Zvěřejněno: 20. 6. 2024  |  Aktualizováno: 20. 6. 2024  |

  V dnešní době hraje otázka udržitelnosti a ekologie velký význam v lidských životech. Dlouho jsme přírodu ohrožovali svým nezodpovědným chováním a jen si z ní brali. Nyní je nejvyšší čas, abychom se k životnímu prostředí chovali s respektem. Pod to lze zařadit i výměnu plastových nástrojů k zubní hygieně za ekologičtější variantu – bambusový kartáček. Výhod takového kartáčku je však mnohem víc. O tom všem pojednává tento článek.

  Výhody bambusového kartáčku na zuby

  Bambusové zubní kartáčky se pyšní měkkými štětinknami a rukojetí z ručně broušeného bambusu, která padne přímo do ruky. Zároveň se s ohledem na detailní opracování materiálu nemusíte bát třísek a nepříjemných záhybů, které se u dřeva běžně vyskytují. Vyrábí se ve variantách jak pro dospělé tak děti. Tyto ekologické zubní kartáčky jsou skutečně účinné zejména v boji proti zubnímu plaku. Současně se jedná o skvělou prevenci v boji se zubním kamenem a kazem.

  Zřejmě vás napadla otázka, zda při dočištění ústní dutiny vám kartáček nezanechá v puse pachuť po dřevě. Z přírodovědného hlediska bambus nepatří mezi dřeviny, nýbrž trávu s dřevnatými stébly. Jde o zcela unikátní materiál s jinými vlastnostmi než klasické dřevo, a tak se nemusíte ničeho obávat.

  pexels pavel danilyuk 7055268

  Bambusový kartáček je ekologický

  Ekologický původ bambusového kartáčku na zuby je zřejmě jeho největším atributem. Mnoho lidí se zajímá o otázku ekologie a udržitelnosti, a tak jsou ochotni dát této variantě přednost před obyčejným plastovým kartáčkem.

  Člověk za svůj život použije několik stovek kartáčků. Spousta z nich (podle některých odhadů až 80 %) končí v oceánech, což ohrožuje tamní ekosystém. Bambusový kartáček nemusíte vyhodit, můžete jej využít na zahradě nebo kompostovat.

  Svůj význam také sehrává skutečnost, že během používání plastového kartáčku dochází k absorpci této umělé látky do vašeho těla. Kartáčky na zuby vyrobené z bambusu jsou skutečně EKO – bez toxinů, škodlivin nebo BPA.

  pexels pixabay 248812

  Bambusový kartáček je měkký (soft)

  Bambusový kartáček na zuby se vyrábí v měkké variantě, tedy soft. Díky tomu je vhodný pro děti i dospělé.

  Měkké bambusové kartáčky jsou šetrné k vašim zubům a dásním. Jemné štětinky zajistí hlubší a příjemnější čištění bez nadměrného tlaku na zuby. Nemusíte se tedy strachovat, že by došlo k narušení skloviny a zvýšení náchylnosti k tvorbě zubního kazu. Současně toto jemné zacházení ocení i vaše dásně, které použitím takto měkkého kartáčku nebudou mít tendenci krvácet. Štětinky kartáčku střižené do vlnky navíc proniknou i do těch nejhlubších záhybů, a tak zanechá vaše zuby skutečně čisté.

  Proč používat bambusové produkty a výrobky?

  Existuje několik klíčových faktorů, proč byste měli do svého domova kupovat nejen bambusové kartáčky na zuby, ale celkově výrobky z bambusu – např. nábytek, oblečení, ale třeba i hudební nástroje. Výhodu v podobě radikálně snížené zátěže na životní prostředí jsme si uvedli výše.

  Dalším faktorem je rychlý růst bambusu – ne nadarmo patří mezi nejrychleji rostoucí rostliny na světě a současně dosahuje velké výšky (může přesáhnout 40 metrů). Jedná se tedy o ideální materiál pro výrobu různých produktů.

  Struktura bambusových vláken zajišťuje perfektní regulaci, a tak například oblečení vyrobené z bambusu v létě ochladí, v zimě zahřeje. Jeho savost je až o 60 % větší než v případě bavlněných vláken, díky čemuž se hojně používá na výrobu utěrek, ručníků nebo funkčního oblečení. Takové výrobky jsou s ohledem na svou prodyšnost vhodné pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Bambus v sobě navíc obsahuje Bamboo Khun, což je složka, která ničí bakterie, houby a plísně.

  pexels karolina grabowska 5240462

  Když se spojí bambus a nanotechnologie…

  … tak vznikne jedinečná příležitost, jak mít zuby vyčištěné, jako kdybyste právě vyšli z ordinace dentálního hygienisty. Bambusové nano kartáčky jsou perfektní variantou vhodnou pro celou rodinu. Šířka nano vlákna dosahuje 80 µm (je tedy tenčí než lidský vlas), díky čemuž jich může být desetkrát více než na běžném kartáčku. Takto malá šířka současně způsobuje šetrné zacházení se zubní sklovinou a dásněmi. Střih do vlny také zajistí, že se nano štětinky dostanou do všech mezizubních prostor a záhybů.

  Zanechte první komentář

  Pečtěte si další články z našeho blogu:

  Poslední recenze našeho obchodu

  Powered byCusRev
  5,0
  Založeno na 94 recenzích
  5 hvězdiček
  97
  97%
  4 hvězdičky
  3
  3%
  3 hvězdičky
  0%
  2 hvězdičky
  0%
  1 hvězdička
  0%
  1-5 z 5 recenzí
  1. MŠ

   Úplná spokojenost

  2. EP

   Jako vždy vše v pořádku.

  3. IC

   Doporučuji, je skvělý

  4. P

   Rychlé dodání ,skvělá komunikace

  5. VŠ

   Vše v pořádku 😉 mohu doporučit.

  Všechny recenze