+ 420 734 428 555
Volejte po-pá 9:00-17:00
 • Jak mít bělejší zuby? Vyzkoušejte účinné tipy

  Toužíte po zářivém úsměvu, ale nechcete ztrácet čas návštěvami u specialistů? Domácí bělení zubů může být skvělým řešením. Existuje řada jednoduchých a účinných metod, jak si v pohodlí domova vybělit zuby a dosáhnout tak oslnivého úsměvu. Ať už sáhnete po přírodních prostředcích nebo po speciálních bělicích produktech, s trochou trpělivosti můžete dosáhnout skvělých výsledků. Pojďte…

  Autor: Jan Zámečník  |   Zvěřejněno: 12. 6. 2024  |  Aktualizováno: 22. 7. 2024  |

  Toužíte po zářivém úsměvu, ale nechcete ztrácet čas návštěvami u specialistů? Domácí bělení zubů může být skvělým řešením. Existuje řada jednoduchých a účinných metod, jak si v pohodlí domova vybělit zuby a dosáhnout tak oslnivého úsměvu. Ať už sáhnete po přírodních prostředcích nebo po speciálních bělicích produktech, s trochou trpělivosti můžete dosáhnout skvělých výsledků. Pojďte se s námi podívat na to, čím vybělit zuby, jak můžete snadno a efektivně zlepšit svůj úsměv bez nutnosti vybělení zubů od zubaře (ale i na to, co vás čeká, když se rozhodnete si zuby přeci jen nechat vybělit).

  Checking teeth 513797 scaled

  Jak na účinné bělení zubů doma? 

  Chcete bělejší úsměv, ale nechce se vám ke specialistovi? I domácí bělení zubů je cesta, jen to chce čas a trpělivost. Používání elektrického kartáčku spolu s bělící zubní pastou může pomoci udržet bílý odstín zubů, ale účinek je postupný a mírný.

  Čím zuby vybělit?

  Pokud se vám na zubech objeví pigmentové skvrny, můžete vyzkoušet volně dostupné přípravky, které je pomohou odstranit. Ty zajistí účinné bělení zubů doma a bezpečně. O jaké přípravky jde? Jestli nevíte, čím vybělit zuby, nabízí se například pásky na bělení zubů, bělící zubní pasty nebo různá přírodní řešení. Pojďme se na ně společně podívat blíž.

  Populární pásky na bělení zubů

  Bělicí pásky na zuby jsou velmi populární díky svému jednoduchému a pohodlnému použití. Výrobci tvrdí, že dokážou zvládnout i silně zažloutlé zuby a výrazné skvrny. První viditelné výsledky by se měly objevit již po týdnu pravidelné aplikace.

  Pro použití bělicích zubních pásků stačí vyjmout pásku z obalu a přitisknout ji na vyčištěné zuby tak, aby zubní gel byl na správné straně. Kvalitní pásky by neměly klouzat a po uplynutí stanovené doby by měly jít snadno sloupnout. Potom je potřeba ústa důkladně propláchnout vodou.

  pexels kasim h 472764614 16212691

  Bělící zubní pasta 

  Bělicí zubní pasty jsou cenově dostupnější, šetrné prostředky pro bělení zubů. Na trhu najdete různé typy, které fungují různými způsoby. Některé pasty používají abrazivní částečky k jemnému obrušování pigmentace, zatímco jiné obsahují bělicí složky, jako je peroxid, který pomáhá odstranit pigmentaci jak z povrchu, tak i z hlouběji uložené ve struktuře skloviny. Viditelné výsledky mohou být patrné až po několika týdnech nebo měsících pravidelného používání. Bělicí pasty jsou se hodí více na udržování bělosti zubů než na jejich intenzivní vybělení.

  Jak přírodně vybělit zuby doma?

  Jak dosáhnout bělejších zubů, aniž byste museli sahat po komerčních produktech? Jednou takovou možností je využít kurkumu, která není pouze oblíbenou kořenící přísadou v asijské kuchyni, ale má také překvapivé bělicí vlastnosti. I když je kurkuma je známá především svou sytě žlutou barvou, dokáže překvapivě dobře vybělit zuby a zároveň působí protizánětlivě, což je užitečné při boji proti zánětům dásní.

  Pomáhají taky bylinky jako je máta, šalvěj nebo bazalka, které mají zároveň i další výhody pro zdraví ústní dutiny. Například šalvěj je známá svými antibakteriálními vlastnostmi.

  Aktivní uhlí, známé spíše jako prostředek pro léčbu zažívacích potíží, se také ukázalo jako účinný prostředek k vybělení zubů. I přes svou černou barvu dokáže spolehlivě odstranit zbarvení způsobené kávou, čajem nebo vínem. Je snadno dostupné a lze ho použít přímo na zubní kartáček nebo v kombinaci s kokosovým olejem a práškem z vaječných skořápek k vytvoření přírodní zubní pasty.

  Pokud nechcete investovat čas do domácích přípravků, existují i přírodní zubní pasty, které jsou založeny na tradičních přírodních surovinách jako je neem, voňatka nebo právě aktivní uhlí. Tyto pasty se odlišují od konvenčních tím, že neobsahují chemická pěnidla nebo umělé příchutě, což je pro ty, kteří dbají na zdraví ústní dutiny a životního prostředí, výhodou.

  Jak nejlépe vybělit zuby? Profesionální bělení zubů je nejefektivnější 

  Profesionální bělení zubů, zejména pomocí laseru, je považováno za nejefektivnější bělení zubů. Laserové bělení je preferovanou metodou mnoha lidí, hlavně proto, že minimalizuje škody na zubech a dásních a je lepší než i to úplně nejlepší bělení zubů doma. Obecné označení “laserové” ale není zcela přesné, proces využívá modré světlo nebo LED diody, které podporují působení peroxidu vodíku. Tato kombinace je účinná a poskytuje intenzivnější efekt než domácí bělicí metody.

  Ordinační bělení zubů s využitím laseru nebo podobných technik je založeno na aplikaci bělícího prostředku s vysokou koncentrací peroxidu vodíku. Tento prostředek se aplikuje na zuby a následně je aktivován zářením plazmové lampy nebo LED světla. Proces se během jednoho sezení několikrát opakuje, což umožňuje dosažení uspokojivých výsledků za relativně krátký čas.

  Dalšími metodami profesionálního bělení jsou například systém Zoom! nebo technika Brite smile. Tyto metody také využívají peroxid vodíku a světlo k dosažení bílého úsměvu.

  Důležitou součástí úspěšného profesionálního bělení zubů je také dodržování bílé diety před a po ošetření. Omezení určitých potravin a nápojů pomáhá udržet bílý vzhled zubů po delší dobu. Je však důležité mít na paměti, že profesionální bělení může být neúčinné u zubních náhrad, jako jsou korunky nebo výplně – takže musíte počítat s tím, že je nejspíš po bělení budete muset vyměnit za světlejší.

  Man smiling whitening oral care concept teeth before after 2363090 1 scaled

  Cena za ordinační bělení zubů 

  Profesionální bělení zubů u odborníka se poměrně výrazně liší podle ceníků jednotlivých ordinací. Nicméně, když si projdeme různé nabídky, průměrná cena za precizní bělení zubů se pohybuje lehce přes 5 000 Kč. Důležité je mít na paměti, že optimální a efektivní výsledky při bělení zubů dosáhnete pouze u zubního lékaře nebo dentální hygienistky a že se opravdu nevyplatí na péči o zuby šetřit a jít do toho nejlevnějšího salonu, co najdete. Poškodit sklovinu není náročné a je nutné mít jistotu, že profesionál, kterému se svěříte, opravdu ví, co dělá.

  Zanechte první komentář

  Pečtěte si další články z našeho blogu:

  Poslední recenze našeho obchodu

  Powered byCusRev
  5,0
  Založeno na 94 recenzích
  5 hvězdiček
  97
  97%
  4 hvězdičky
  3
  3%
  3 hvězdičky
  0%
  2 hvězdičky
  0%
  1 hvězdička
  0%
  1-5 z 5 recenzí
  1. MŠ

   Úplná spokojenost

  2. EP

   Jako vždy vše v pořádku.

  3. IC

   Doporučuji, je skvělý

  4. P

   Rychlé dodání ,skvělá komunikace

  5. VŠ

   Vše v pořádku 😉 mohu doporučit.

  Všechny recenze