+ 420 734 428 555
Volejte po-pá 9:00-17:00
 • Jak vybělit zuby? Vyzkoušejte babské rady

  Každý z nás si sem tam dopřeje kávu, čaj, červené víno nebo cigarety. Někteří tyto neřesti zařazují do své rutiny každý den. Zabarvit zuby nám však mohou i jiné potraviny, které jsou výrazně barevné. Stinnou stránkou těchto dobrot bývají skvrny na zubech, kterých se zbavit bývá často velmi finančně náročné. Abychom vám nějakou tu kačku…

  Autor: Jan Zámečník  |   Zvěřejněno: 13. 6. 2024  |  Aktualizováno: 3. 7. 2024  |

  Každý z nás si sem tam dopřeje kávu, čaj, červené víno nebo cigarety. Někteří tyto neřesti zařazují do své rutiny každý den. Zabarvit zuby nám však mohou i jiné potraviny, které jsou výrazně barevné. Stinnou stránkou těchto dobrot bývají skvrny na zubech, kterých se zbavit bývá často velmi finančně náročné. Abychom vám nějakou tu kačku ušetřili, přinášíme nejlepší babské rady na bělení zubů.

  Babské rady na bělení zubů jsou mezi lidmi velmi populární, ačkoliv ne s každým z nich by zubaři souhlasili. Některé z těchto lidových receptů vám mohou totiž zuby vážně poškodit. I o tom je tento článek.

  Man smiling whitening oral care concept teeth before after 2363090 3

  Jak na šetrné domácí bělení zubů?

  Krásné zuby jsou ozdobou každého lidského obličeje. Proto je nezbytné, abychom se starali i o jejich bělost. Metod na domácí bělení zubů je poměrně spousta, nicméně ne všechny jsou účinné a neškodné.

  Vybělit zuby doma lze, zejména pokud si k tomu pořídíte speciální přípravky. Velmi populární jsou bělicí pásky, neboť obsahují velké množství látky karbamid peroxid. Cena bělicích pásků vždy závisí od jejich počtu v balení.

  Zřejmě nejlepším, ale současně nejdražším produktem z této kategorie jsou gely. K tomu potřebujete speciálně, na míru vyrobenou silikonovou násadu na zuby, kterou bělicím gelem vyplníte a nasadíte podle odborných pokynů stomatologa nebo dentálního hygienisty.

  Na trhu najdete i celé sady na domácí bělení zubů, které obsahují násady, gely, pasty apod. Vzhledem k tomu, že jde o plošně dostupný balíček, násady nemusí odpovídat tvaru vašeho chrupu, a tak vybělení nemusí být tolik zřetelné.

  Pokud si chcete vybělit jen jednotlivé zuby, doporučujeme bělicí pero. Takové pero seženete volně v lékárně, byť jeho cena obvykle začíná na 400 Kč.

  Vyrobte si domácí bělící pastu na zuby s kokosovým olejem

  Přírodní postupy získávají v poslední době na oblibě, což se promítlo i do oblasti bělení zubů. Vyrobit si tak můžete bělicí pastu na zuby z kokosového oleje, a to vše z pohodlí domova. Kokosový olej je velmi oblíbená a zdravá varianta, takže pasta z něj kromě bělostně krásných zubů ochrání váš chrup i před vznikem zubního kazu. Není potom divu, že přírodní bělení kokosovým olejem patří mezi oblíbené varianty.

  Na jednoduchou přírodní zubní pastu bez chemie budete potřebovat 5 polévkových lžic extra panenského kokosového oleje, 3 polévkové lžíce jedlé sody a lístky máty. Jakmile kokosový olej získá tekutou konzistenci, přidejte sodu a míchejte, dokud se nevytvoří tuhá směs. Na závěr přidejte nadrcené lístky máty. Vytvořenou zubní pastu uchovávejte v lednici a používejte ji jako každou jinou zubní pastu z obchodu nebo lékárny.

  Coconut oil and pieces 696355 2

  Kokosový olej a kurkuma

  O zázračných účincích kokosového oleje se všeobecně ví. Věděli jste ale o tom, že i kurkuma vám může zajistit bělostně krásný úsměv. Kromě toto exotické koření ulevuje od bolesti dásní a snižuje riziko jejich zánětu.

  Navlhčený zubní kartáček vložte do kurkumového prášku a vyčistěte si zuby jako obvykle. Po dokončení procedury si vypláchněte až po pěti minutách. Poté si zuby vyčistěte znovu, tentokrát s normální zubní pastou s fluoridem. Pamatujte ale, že se doporučuje kurkumou bělit zuby pouze jednou denně.

  Pro lepší bělicí účinek můžete vyzkoušet smíchání 1/4 čajové lžičky prášku z kurkumy a 1/8  rozpuštěného kokosového oleje.

  Další babské rady na bělení zubů

  A nyní k samotným lidovým radám, které se tradují z generace na generaci.

  V prvé řadě byste měli z jídelníčku vyřadit nebo alespoň omezit takové potraviny a nápoje, které zanechávají na zubech nevzhledné skvrny. Kromě kávy, čaje nebo červeného vína (případně i cigaret) byste se měli vyhýbat perlivým limonádám, kečupu, čokoládě, ale i borůvkám nebo kyselým džusům.

  Naopak krásným bílým zubům svědčí dostatečná konzumace jablka, mrkve, okurky, květáku, celeru nebo hrušky. Skutečným mistrem v této oblasti jsou ale jahody, které obsahují enzym, jenž bělení zubů podporuje. Můžete zkusit podobný recept jako výše u kurkumy a kokosového oleje – jahody rozmačkejte, přidejte do nich malé množství jedlé sody a poté je nanesete na zuby, kde je 2-5 minut nechte působit. Jakmile stanovený čas uplyne, vypláchněte si ústa a vyčistěte si zuby pastou s fluoridem. K tomuto bělení se uchylujte maximálně jednou za 14 dní, protože vám kyselina v jahodách může narušit zdraví zubu.

  Bělit chrup můžete i bílou pomerančovou kůrou, špenátem nebo tvrdou zelenou slupkou z vlašských ořechů. K bělejším zubům vám může dopomoci třeba i šalvěj lékařská nebo bazalka.

  Yellow lemons on gray tablecloth 1295383 1

  Bělení zubů citronem, octem nebo sodou

  Určitě jste slyšeli o bělení zubů citronem. Ačkoliv jde o jednu z nejčastějších babských rad, mějte se na pozoru! Citron totiž obsahuje vysoké množství kyselin a jeho použití může vést k nenávratnému poškození zubní skloviny. Stejné upozornění platí i pro ocet nebo jedlou sodu.

  Zanechte první komentář

  Pečtěte si další články z našeho blogu:

  Poslední recenze našeho obchodu

  Powered byCusRev
  5,0
  Založeno na 94 recenzích
  5 hvězdiček
  97
  97%
  4 hvězdičky
  3
  3%
  3 hvězdičky
  0%
  2 hvězdičky
  0%
  1 hvězdička
  0%
  1-5 z 5 recenzí
  1. MŠ

   Úplná spokojenost

  2. EP

   Jako vždy vše v pořádku.

  3. IC

   Doporučuji, je skvělý

  4. P

   Rychlé dodání ,skvělá komunikace

  5. VŠ

   Vše v pořádku 😉 mohu doporučit.

  Všechny recenze