+ 420 734 428 555
Volejte po-pá 9:00-17:00
 • Slabá menstruace: Co může znamenat?

  Když se řekne slabá menstruace, spousta žen by nejraději zajásala, protože tím by mohly odpadnout nepříjemné a bolestivé stavy, které periodu provází. Ve skutečnosti ale slabá menstruace představuje nečekaný zásah do jejich rutiny a může vyvolávat otázky ohledně jejich zdraví.

  Autor: Jan Zámečník  |   Zvěřejněno: 29. 5. 2024  |  Aktualizováno: 3. 6. 2024  |

  Když se řekne slabá menstruace, spousta žen by nejraději zajásala, protože tím by mohly odpadnout nepříjemné a bolestivé stavy, které periodu provází. Ve skutečnosti ale slabá menstruace představuje nečekaný zásah do jejich rutiny a může vyvolávat otázky ohledně jejich zdraví. Ženy může potkat nejen jednodenní menstruace, ale také slabá hnědá menstruace nebo slabá růžová menstruace. Tento stav může mít různé příčiny. Pokud se často opakuje, měla byste zbystřit, protože může jít o signál zdravotního problému.

  Slabá menstruace se projevuje mírným krvácením v rozmezí 30 až 50 ml. Pokud je krvácení ještě slabší, tj. pod 30 ml, jedná se o periodu v odborných kruzích označovanou jako hypomenorrhea. Pokud žena dlouhodobě slabě krvácí, jde se o běžný stav, který nevyvolává žádné otázky. Slabá menstruace může značit problém, jestliže se jedná o náhlou změnu menstruačního cyklu.

  Mezi možné příčiny slabé menstruace patří těhotenství, nízká hmotnost, stres, hormonální antikoncepce, syndrom polycystických ovarií, perimenopauza nebo problémy se štítnou žlázou.

  pexels cliff booth 6590828

  Ačkoliv je dán orientační objem krve při slabší periodě, přesto je dobré menstruaci posuzovat spíše podle viditelných projevů. Ty jsou v případě slabé menstruace následující: kratší doba trvání, nižší spotřeba menstruačních potřeb, slabé krvácení po celou dobu periody nebo slabé projevy premenstruačního syndromu (PMS).

  Slabé krvácení před menstruací

  Menstruační cyklus trvá 28 dní a lze jej rozdělit do čtyř fází. Před menstruačním krvácením je tzv. luteální fáze, během které, se ženské tělo, pokud nedojde k oplodnění vajíčka, připravuje na další menstruaci. Právě než dojde ke spuštění periody, může žena začít špinit nebo mírně krvácet. Stejně tak se některé ženy setkávají s mírným krvácením nebo špiněním během ovulace. Toto krvácení trvá krátkou dobu, většinou několik hodin až pár dnů.

  Slabé krvácení po menstruaci

  I po skončení menstruace se mohou ženy setkat se slabším krvácením nebo špiněním. Jedná se většinou o normální stav, nicméně v některých případech může jít též o projev nemoci, která vyžaduje lékařskou péči. Zpozornět byste měly zejména tehdy, když se v rámci takového krvácení objevuje též bolest, svědění, pálení nebo hlenovitý výtok, případně pokud toto krvácení trvá déle než dva dny, respektive jestliže se špinění pravidelně opakuje.

  Slabé krvácení mimo cyklus

  Výše jsme věnovali krvácení, které v rámci cyklu nemusí vzbuzovat výraznější pochybnosti o zdravotním stavu. Pokud se ale setkáte s krvácením nebo špiněním mimo cyklus, měly byste pro jistotu o této odchylce informovat svého gynekologa. Byť se nemusí jednat o nic závažného (například jde o krvácení po sexu, při kterém došlo ke zranění pochvy), přesto může tento projev signalizovat vážnější zdravotní problém – například zánět nebo rakovinu.

  pexels skylar kang 6045699

  Může být slabá menstruace příznak těhotenství?

  Slabá menstruace se považuje i jako projev možného „jiného stavu”. Ženy v rané fázi těhotenství mohou na svém těle pozorovat změny, které se podobají tzv. premenstruačnímu syndromu. V jeho rámci se může z ničeho nic objevit slabá menstruace nebo špinění, které však ve své podstatě nelze označit jako menstruaci. Pokud je žena těhotná, menstruační cyklus neprobíhá, a tak se jedná o tzv. implantační krvácení (jde o fázi, kdy se oplodněné vajíčko usídluje v děloze).

  Bylinné vložky na slabou i silnou menstruaci

  Ať už se chcete připravit na slabou nebo silnou menstruaci, je dobré mít dostatek účinných pomůcek. Skvělé jsou především vložky, neboť ty se hodí na jakýkoliv typ menstruace. Navíc doba pokročila, a tak jsou na trhu skutečně vynikající produkty, které brání protečení a nekomfortu během periody. Bylinné vložky TianDe nabízí pocit jedinečnosti i během vašich dnů. TianDe bylinné vložky charakterizuje nefritová svěžest, schopnost obnovit narušené pH nebo předcházet svědivým pocitům. Současně bylinkové vložky TianDe vychází z receptur tradiční čínské medicíny a obsahují výtažky z léčivých bylin a esenciální oleje.

  Zanechte první komentář

  Pečtěte si další články z našeho blogu:

  Poslední recenze našeho obchodu

  Powered byCusRev
  5,0
  Založeno na 94 recenzích
  5 hvězdiček
  97
  97%
  4 hvězdičky
  3
  3%
  3 hvězdičky
  0%
  2 hvězdičky
  0%
  1 hvězdička
  0%
  1-5 z 5 recenzí
  1. MŠ

   Úplná spokojenost

  2. EP

   Jako vždy vše v pořádku.

  3. IC

   Doporučuji, je skvělý

  4. P

   Rychlé dodání ,skvělá komunikace

  5. VŠ

   Vše v pořádku 😉 mohu doporučit.

  Všechny recenze