+ 420 734 428 555
Volejte po-pá 9:00-17:00
 • Velmi silná menstruace s kusy sliznice

  Bolestivá a silná menstruace čas od času potrápí každou ženu. Některé z nich se však během života mohou setkat i s tzv. menoragií, což je odborný název pro poruchu cyklu, pro který je charakteristická nadměrná krevní ztráta během menstruačního cyklu, který se vymyká normálu.

  Autor: Jan Zámečník  |   Zvěřejněno: 29. 5. 2024  |  Aktualizováno: 3. 6. 2024  |

  Bolestivá a silná menstruace čas od času potrápí každou ženu. Některé z nich se však během života mohou setkat i s tzv. menoragií, což je odborný název pro poruchu cyklu, pro který je charakteristická nadměrná krevní ztráta během menstruačního cyklu, který se vymyká normálu. Tento stav může mít mnoho příčin a negativních dopadů na životní styl a pohodu žen. V článku se věnujeme příčinám, příznakům a případným radám, jak se s velmi silným menstruačním krvácením vypořádat.

  Silná menstruace trápí každou pátou ženu

  Ačkoliv platí, že průběh menstruačního cyklu je u každé ženy individuální, přesto by neměl vykazovat výrazné odchylky od normálu. Čas od času se může stát, že je cyklus atypický (přijde v jinou dobu, je silnější nebo naopak slabší), což se vše děje v závislosti na věku, hormonech či fyzické a psychické pohodě ženy. Pokud je však perioda i nadále neobvyklá, je třeba zbystřit.

  Menstruace patří k životu žen a každá zdravá žena v produktivním věku by měla mít pravidelný menstruační cyklus bez výrazných abnormalit. Silná menstruace je v určité fázi menstruaci běžná, nicméně pokud je krvácení velmi silné, dlouhé, případně i delší dobu doprovázené kusy sliznice, určitě byste měla zvážit případnou návštěvu lékaře.

  pexels cottonbro 6542698

  Během menstruace běžně dochází k vyloučení 30 až 60 mililitrů krve. S tímto objemem můžete mít silnější krvácení na začátku menstruace, které se posléze snižuje. O skutečně silném menstruačním krvácení tak hovoříme tehdy, pokud je tento objem vyšší.

  Silná perioda není mezi ženami žádnou výjimkou. Udává se, že velmi silné menstruační krvácení postihuje každou pátou ženu, přičemž příčiny jsou různého charakteru.

  Silné krvácení v menopauze

  S velmi silnou menstruací se mohou potkat i starší ženy, které už jsou v tzv. přechodu. S menopauzou se sice pojí razantní změny v menstruačním cyklu, nicméně i v tomto případě může silné krvácení v rámci periody znamenat určité zdravotní komplikace.

  Období menopauzy nastává u žen nejčastěji kolem 45. roku života a provází ho i další příznaky (návaly horka, změny nálad, nadměrné pocení apod.). Tělo ženy prochází velkými hormonálními změnami, které se promítají právě i do menstruačního cyklu.

  Velmi silná menstruace v přechodu může značit problémy, jež je třeba řešit s gynekologem – většinou stačí nasazení hormonální léčby, někdy se bohužel musí přistoupit k operativnímu výkonu, tzv. děložní kyretáže (součástí je i histologické vyšetření). Důvodem silného krvácení může být i změna v ženských pohlavních orgánech.

  Nezvykle silná menstruace? Opatrnost je na místě

  Velmi silnou menstruaci není radno podceňovat, protože může být příznakem vážnějších zdravotních problémů – často může jít o záněty, myomy, endometriózu, polypy, cysty nebo rakovinu.

  Také může být na vině zhoršená srážlivost krve nebo cukrovka. Za silnou menstruací však může stát třeba i zavedené nitroděložní tělísko, užívání hormonální antikoncepce nebo náročná fyzická aktivita.

  Doporučujeme proto si periodu a její průběh pravidelně zaznamenávat – k tomuto účelu existují i různé aplikace, které pomáhají monitorovat průběh cyklu.

  V případě přetrvávajících obtíží doporučujeme navštívit lékaře. Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje vyšetření odbornými lékařskými pracovníky. Silná menstruace může být předzvěst vážných zdravotních komplikací, a proto ji neberte na lehkou váhu, ať jste v jakémkoli věku.

  pexels cottonbro 6542722

  Menstruační vložky na velmi silnou menstruaci

  Na velmi silné menstruační krvácení jsou potřeba speciální pomůcky, které mají zvýšenou savost a jsou prodyšné. Mezi ně patří především jednorázové vložky nebo látkové menstruační vložky. Během velmi silné menstruace často musíte vložku měnit co dvě hodiny, proto je dobré mít velkou zásobu. Jestliže smýšlíte ekologicky, doporučujeme pratelné menstruační vložky, případně bylinné vložky.

  Bylinné vložky na silnou menstruaci

  Především bylinné vložky TianDe jsou skvělou variantou pro boj se silnou menstruací. Důvodem je nejen jejich skvělá savost, ale také nefritová svěžest a pohodlí, díky čemuž jste perfektně chráněná a připravená na všechny výzvy vašeho dne.

  Bylinkové vložky Tiande jsou obohaceny o éterické oleje nebo výtažky z máty, hřebíčku zázvoru či kurkumy, takže zanechávají vaši pokožku hydratovanou a nepodrážděnou. Nová generace produktů pro ženy TianDe bylinné vložky pečují o ženské zdraví, takže je lze používat pravidelně každý den.

  Zanechte první komentář

  Pečtěte si další články z našeho blogu:

  Poslední recenze našeho obchodu

  Powered byCusRev
  5,0
  Založeno na 94 recenzích
  5 hvězdiček
  97
  97%
  4 hvězdičky
  3
  3%
  3 hvězdičky
  0%
  2 hvězdičky
  0%
  1 hvězdička
  0%
  1-5 z 5 recenzí
  1. MŠ

   Úplná spokojenost

  2. EP

   Jako vždy vše v pořádku.

  3. IC

   Doporučuji, je skvělý

  4. P

   Rychlé dodání ,skvělá komunikace

  5. VŠ

   Vše v pořádku 😉 mohu doporučit.

  Všechny recenze