+ 420 734 428 555
Volejte po-pá 9:00-17:00
 • Citlivé dásně? Vyzkoušejte nano kartáček na zuby

  Vývoj technologií v medicíně jde kupředu raketovým tempem. To platí i pro oblast péče o zuby. V kamenných obchodech a e-shopech jsou nyní dostupné tzv. nano kartáčky. O nich pojednává tento článek, ve kterém se dozvíte, na jakém principu tato novinka funguje, pro koho je vhodný a jakou tvrdost kartáčku zvolit. Co je to nano…

  Autor: Jan Zámečník  |   Zvěřejněno: 20. 6. 2024  |  Aktualizováno: 22. 7. 2024  |

  Vývoj technologií v medicíně jde kupředu raketovým tempem. To platí i pro oblast péče o zuby. V kamenných obchodech a e-shopech jsou nyní dostupné tzv. nano kartáčky. O nich pojednává tento článek, ve kterém se dozvíte, na jakém principu tato novinka funguje, pro koho je vhodný a jakou tvrdost kartáčku zvolit.

  Co je to nano zubní kartáček?

  Zubní kartáček s nano vlákny představuje revoluci v péči o zuby. To proto, že se dokáže lépe postarat o hůře dostupná místa – jde především o záhyby v zubech nebo mezizubní prostory. Díky tomu nebudete mít starosti s bakteriemi, zubním plakem a dalšími nečistotami. Celé tajemství tkví právě v jemných nano vláknech, kterých je desetkrát více (okolo 20 000 štětinek) než na klasickém zubním kartáčku. Zároveň nano zubní kartáček netlačí na chrup a dásně, a tak nedojde k poškození nebo krvácení.

  Co jsou to nano vlákna?

  Jde o štětinky ve tvaru vlnky, která nedráždí zubní sklovinu ani dásně. Označení nano jim patří proto, že jejich průměrná šířka je okolo 80 µm (pro srovnání je to méně než šířka lidského vlasu). Jejich velkou výhodou je, že jsou bez škodlivin a toxinů.

  Tyto zubní kartáčky si můžete vybrat v několika provedeních. Oblíbené jsou třeba plastové nano kartáčky. Pokud vám záleží na ekologii a životním prostředí, oceníte kartáček vyrobený z bambusu.

  pexels cottonbro 3737592

  Nano kartáček na zuby je vhodný pro děti i dospělé

  Nano kartáček se hodí pro všechny věkové kategorie, tedy i pro děti. Kartáčky určené pro ně jsou často barevné nebo s různými obrázky. Jsou menší než dospělácké, což znamená, že se kartáček skládá z 10 000 štětin. Prospěšné vlastnosti však  i navzdory menší velikosti zůstávají. I nano kartáčky určené pro děti tak tvoří měkké a jemné štětinky, které pečují o zuby a dásně.

  Jakou tvrdost kartáčku zvolit?

  Důležité je se při výběru kartáčku zaměřit na jeho tvrdost. Vybrat si můžete z několika možností – od ultra soft, přes soft až po tvrdé. Měkké kartáčky se hodí především pro osoby s citlivými zuby nebo dásněmi.

  V prvé řadě záleží na tom, v jakém stavu jsou vaše zuby a zda neřešíte nějaký problém, jinými slovy zda nemáte svým zubům zajistit specifickou péči. Jde například o osoby s rovnátky nebo osoby, u kterých se zubní plak usazuje na hůře dostupných místech.

  Tvrdost kartáčku byste měli vybírat nejen podle toho, co vám osobně vyhovuje, ale i podle toho, co vyhovuje vašim zubům. Měkkými kartáčky účinně odstraníte zubní plak. Pokud se ale rozhodnete pro tvrdší kartáček, buďte opatrní – nesprávné používání může poškodit dásně a zubní sklovinu.

  pexels karolina grabowska 6627315

  Dočišťovací kartáček na zuby

  Ačkoliv vychvalujeme do nebes „klasické” nano zubní kartáčky, neměli byste zapomenout ani na jednosvazkový kartáček, který má v péči o zuby své nezastupitelné místo. Tento dočišťovací kartáček na zuby je v obchodech běžně dostupný a měl by jej používat každý.

  Tyto jednosvazkové kartáčky tvoří jeden svazek vláken uspořádaných do kruhu. Používají se k dočištění hůře přístupných prostor – zadní stoličky, zadní strana dolních zubů apod. Jejich nevýhodou je však delší doba čištění.

  Zanechte první komentář

  Pečtěte si další články z našeho blogu:

  Poslední recenze našeho obchodu

  Powered byCusRev
  5,0
  Založeno na 94 recenzích
  5 hvězdiček
  97
  97%
  4 hvězdičky
  3
  3%
  3 hvězdičky
  0%
  2 hvězdičky
  0%
  1 hvězdička
  0%
  1-5 z 5 recenzí
  1. MŠ

   Úplná spokojenost

  2. EP

   Jako vždy vše v pořádku.

  3. IC

   Doporučuji, je skvělý

  4. P

   Rychlé dodání ,skvělá komunikace

  5. VŠ

   Vše v pořádku 😉 mohu doporučit.

  Všechny recenze